Natychmiastowa reakcja

Narzędzia reagują na wprowadzanie danych od razu. W polu wyniku (nad formularzem narzędzia) od razu pokażą się oczekiwane przez Ciebie informacje - pod warunkiem, że wpiszesz wymagane dane. Jeśli ich zabraknie, lub będą błędne, w polu wyniku pokaże się odpowiednia informacja.

Przedrostki jednostek

W większości pól liczbowych (tam gdzie możesz się tego spodziewać) możliwe jest korzystanie z przedrostków jednostek. Np. zamiast pisać 10000 możesz wpisać 10k, przyspiesza to wprowadzanie danych i umożliwia ich bezpośrednie wpisywanie, bez konieczności wcześniejszego przeliczania.

Dodatkowe informacje

Nad każdym narzędziem wyświetla się domyślnie zwinięty panel informacji. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, kliknij w nagłówek Informacje lub pokaż więcej. Znajdziesz tam wzory, tabele i inne szczegółowe wiadomości.

Tabulator?

Czy wiesz, że z pomocą przycisku Tab możesz przechodzić do następnego pola formularza? Warto to zapamiętać, przyda się też na innych stronach internetowych. Smartfony i tablety często posiadają na klawiaturach dotykowych przycisk "następny", działa on podobnie do poczciwego Tab'a.

Różne wersje wzorów

Kalkulatory zbudowane na podstawie różnych, zwykle prostych zależności fizycznych i matematycznych umożliwiają korzystanie ze wszystkich kombinacji wzorów, wystarczy wpisać dane dla wybranej, a kalkulor automatycznie rozpozna wzór i znajdzie wynik.No dalej!

Najważniejsza jest praktyka, dlatego teraz jest dobry moment by skorzystać z któregoś z nardzędzi.

Przeglądaj bazę narzędzi


Copyright © 2013